Fiyatsız Android oyun tavsiyeleri

Fiyatsız Android oyun tavsiyelerine bu hafta da devam ediyoruz. Taşınabilir oyun dünyasında her gün yeni bir oyun, yeni bir macera ile karşı karşıya kalıyoruz. Bilhassa birbirine benzeri oyunlardan sıkılanlar için bu hafta bağımsız oyun tavsiyelerini bir ortaya getirdik.

Eğlenceli ve farklı 5 fiyatsız Android oyun tavsiyesi

Bağımsız oyunlar, taşınabilir oyun platformlarının en yaratıcı ve orjinal oyunlarını içinde barındırıyor. Bu oyunlar ismi üstünde daha küçük ölçekli, bağımsız firmalar tarafından geliştiriliyor. Monument Valley, Alto Odyssey, Limbo üzere çok değerli ödüllü oyunlar bağımsız oyun olarak karşımıza çıkmıştı.

Google Play platformunda da bağımsız oyunlar değerli bir yere sahip. Her ne kadar Google Play üzerinde bu oyunlar için farklı bir alan olmasa da, Editörün seçtikleri ortasında değerli bağımsız oyun tavsiyeleri bulmak mümkün.

Sizler için bu engin bağımsız oyun okyanusundan beş enteresan ve eğlenceli oyunu bir ortaya getirdik.

Seashine – 4.6

Seashine isimli bu fiyatsız Android oyun, tam manasıyla bir keşif oyunu. Kolay arayüzü, sade tasarımı ve okyanus sesinin verdiği huzur, oyuna daha da bağlanmanıza neden oluyor.

Küçük bir denizanası olarak başladığınız bağımsız taşınabilir oyun, parmağınızla bu minik canlıyı hareket ettirmenizle ilerliyor. Okyanus içinde yer alan mağaralarda başlayan seyahatte denizanası için daima güç toplamanız gerekiyor.

Bunun içinde parlak ve sizden süratle kaçan noktaları topluyorsunuz. Burada üstte yer alan güç barının boşalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yani o denli oyunun atmosferine dalıp, küçük denizanasını nefessiz bırakmayın.

Oyunun başında, sizi yönlendiren adımlarla karşılaşacaksınız. Bu tam manasıyla bir tutorial sayılmaz. Zira denizanasını hareket ettirdiğiniz anda oyun başlıyor. Seashine yalnızca size nelere dikkat etmeniz konusunda birinci ikazları yapıyor.

Bir mühlet sonra karşınıza çıkan yıldızları toplayarak bonus puan toplamanız da mümkün. Yeniden oyunun ilerleyen kısımlarında, gizli dehlizlerde gizlenen balıkları keşfetmeye başlıyorsunuz.

Burada dikkat etmeniz gereken ise peşinizi hiç bırakmayan avcı balıklar.  Bir anda karanlıkta beliren bu düşmanlara karşı çabuk hareket edip kaçmalısınız.