Fortnite’ta eğlenceli bir yenilik geliyor

Fortnite’ın yeni gelen güncellemesiyle oyuncular, oyun içinde imajlı sohbet etme imkanı yakalayacaklar. Birinci etapta PC, PS4 ve 5‘te mevcut olacak manzaralı sohbet özelliğinde faydalanmak içinse Epic Games tarafından satın alınan Houseparty isimli fiyatsız uygulamayı kullanmanız gerekecek. Fortnite manzaralı sohbet özelliği ile oyunculara daha eğlenceli bir tecrübe yaşatmayı hedefliyor.

Fortnite imajlı sohbet etme imkanını oyunculara sunuyor

Epic Games, birinci olarak PC ve PlayStation konsollarında olmak üzere Fortnite’ın artık Houseparty sohbet uygulaması sayesinde manzaralı sohbete sahip olduğunu açıkladı. Yeni sohbet özelliğinden faydalanmak için Epic Games hesabınızla entegre bir Houseparty hesabınız olması gerekiyor. Ayrıyeten Houseparty uygulamasının yüklü olduğu iOS ya da Android bir telefona da gereksiniminiz olacak. Telefon kamerasını bir webcam olarak kullanan uygulamada yüzünüzü hakikat biçimde çerçeveleyerek kullanmaya hazır hale getireceksiniz.   

Çok sayıda genç oyuncu kitlesi olan Fortnite, imajlı sohbet özelliğini şimdilik 13 yaş ve üzeri kullanıcılar için etkin etmiş durumda. Öte yandan yüzünüzün görünür olup olmamasını tespit edecek algoritmaya sahip olan Houseparty, yüzünüzü tespit edemediğinde kameranızı kapatıyor. Ayrıyeten öbür kullanıcıların sizin odanıza katılmamasını ve yalnızca arkadaşlarınızla olmak için ekranın altındaki kilide dokunmanız kâfi olacak. İstediğiniz vakitse kilitli odayı açmanız mümkün olacak.

Bahisle ilgili yaptığı basın açıklamasında Epic, uygulamanın şimdilik yalnızca PC ve PlayStation için var olduğunu ve gelecekte daha fazla platformu destekleyip desteklemeyeceğini daima birlikte göreceklerini belirtti.