Instagram ve Messenger’a Yeni Mesajlaşma Özellikleri Geldi

Facebook, son periyotta bilhassa Instagram ve Facebook Messenger uygulamalarına özel bir ilgi gösteriyor. Kullanıcıların en çok vakit geçirdiği platformlardan ikisi olan Instagram ve Messenger’a yeni özellikler geliyor.

Bunlardan birincisi, artık kullanıcılara açılan Watch Together yani Birlikte İzle seçeneği. Bu özelliği kullanarak bir kişi IGTV, Reels, TV dizileri, sinemaları ve tanınan görüntüleri gerçek vakitli görüntü sohbet ile birlikte izleyebilecek.

Yeni diziler geliyor

Facebook idaresi yeni özelliklerin daha çok kullanılması maksadıyla yeni üretimlerini duyurdu. Firma, iki yeni dizi olan Post Malone’s Celebrity World Pong League ve Here for It With Avani Gregg’i de bu vesileyle açıklamış oldu.

Bu dizileri başka beşerlerle birlikte izlemek için yapılması gerekenler ise epey kolay. Bir ileti odası oluşturduktan ya da görüntü sohbet başlattıktan sonra, ekranın sağ alt köşesindeki medya düğmesine basmak; sonrasında da TV ve Sinemalar seçeneğine dokunmak gerekiyor. Messenger uygulamasında ise Birlikte izle özelliğini seçtikten sonra TV ve Sinemalar seçeneğini belirlemek gerekiyor. Burada pek çok farklı imal yer alıyor.

Bir öbür yeni özellik ise sohbet temaları. Böylelikle kullanıcılar, yaptıkları sohbetleri daha da özel hale getirebiliyor. Ayrıyeten uygulamaya, K-Pop’un tanınan kümelerinden BTS’nin üyelerinden esinlenilmiş TinyTAN özel sohbet teması geliyor.

Bildiriler bir müddet sonra yok olabilecek

Üçüncü özellik ise vanish modu. Bu mod yakında gelecek ve görülmüş iletilerin bir mühlet sonra kaybolmasını mümkün kılacak. Böylelikle sohbette spontane olarak gönderilmiş bildiriler,GIF evrakları ya da öbür görsellerin boşuna sohbette yer kaplamasının da önüne geçilecek. Bunu yapmak için ise yalnızca var olan sohbeti yana kaydırmak kâfi olacak.

Bu özellik şu anda ABD’de ve kimi muhakkak ülkelerde Messenger kullanıcılarına sunulmuş durumda. Daha sonra da her iki platformda da öbür kullanıcılara açılacak. Ayrıyeten kullanıcılar her iki platforma gelen bildirileri da tek bir yerden cevaplayabilecek. Pekala sizce Facebook, yeni değişikliklerden istediği randımanı alabilecek mi?