Nvidia 4 oyuna daha DLSS dayanağı getirdi: %120’ye kadar performans artışı var

Yeşil grup DLSS teknolojisini duyurduğu günden bu yana destekleyen oyunların sayısını arttırmak için çalışmaya devam ediyor.

DLSS takviyeli üretimlerin listesi uzuyor

Yapılan son duyuruya nazaran 25 oyunun bulunduğu listeye 4 üretim daha eklendi. Activision’un imzasını taşıyan Call of Duty: Black Ops Cold War’da artık DLSS, Reflex, Ansel ve Highlights teknolojileri destekleniyor.

Yeni eklenen DLSS dayanağı sayesinde oyunda 4K çözünürlükte %85’e kadar performans artışı elde etmek mümkün. Çok oyunculu tanınan üretimlerden War Thunder’ın da listeye eklenmesiyle oyuncular 4K’da %30’a kadar güzelleşme yaşayabilecek.

Darkflow Software’in çevrim içi grup tabanlı MMO oyunu Enlisted’de ise DLSS sayesinde 4K düzeyinde %55’lik kazanım elde edilebiliyor.

Ek olarak Void Interactive tarafından klasik S.W.A.T oyunlarından esinlenerek hazırlanan Ready or Not’ın alfa sürümlerine gelen güncellemeyle DLSS açıldığı takdirde yeniden 4K’da %120’ye varan FPS artışı yakalamak mümkün.

Son olarak Nvidia önümüzdeki periyotta oyunculara DLSS dayanağı konusunda Cyberpunk 2077’nin de dahil olduğu üretimlerin yolda olduğunu müjdelemiş.