PewDiePie Çalışmaktan Nefret Ettiği YouTuber’ları Açıkladı!

YouTube ve öteki toplumsal medya platformları, kendi yıldızlarını da vakit içerisinde yarattı. Bu yıldızların en büyüklerinden biri de PewDiePie olarak bilinen İsveçli Felix Kjellberg oldu. Ünlü isim son yayınladığı görüntüde hayli samimi itiraflarda bulundu.

107 milyon abonesi bulunan yayıncı, platformda geçirdiği yıllar içerisinde de pek çok farklı isimle ortak çalışmalara imza attı. Bu çalışmaların hepsi art planda sevinç dolu formda hazırlanmadı, bir bahis ise yıldız ismi illallah ettirmiş üzere duruyor.

PewDiePie’ın çalışmaktan haz etmediği isimler

Geçmiş röportajlarında öbür yayıncılarla çalışmayı sevdiğini söz eden yayıncının bu fikri görünüşe nazaran tüm yayıncıları kapsamıyor. PewDiePie’ın birlikte çalıştığı isimler ortasında Twitch yıldızı Imane “Pokimane” Anys ve eski rapçi Logic üzere isimler de yer alıyordu.

PewDiePie öncelikle kendisine direkt ulaşmak yerine öbür ortacılar yahut menajerini kullananları direkt reddettiğini söylüyor. İsveçli yıldız, birlikte bir çalışma yapmak isteyenlerin öncelikle kendisine erişmesini istiyor.

PewDiePie, işin amatör yanını hala korumak istiyor. Ajanslar ya da ortacılar üzerinden ulaşımı ise daha “şirket işi” bulduğunu söz ediyor. Hatta birlikte çalışmanın “kendisi için âlâ olacağını” söyleyen menajerlerle de dalga geçiyor.

PewDiePie yayınları devam edecek

İsveçli YouTuber, daha evvel yayınladığı bir görüntüde da aslında içine kapanık bir yapısı olduğunu söylemişti. Görüntüde da bu mevzuyla ilgili bir latife yapıyor. Ünlü yayıncı kendini vakit zaman “toplumsal açıdan garip” olarak da tanımlıyor.

PewDiePie, geçtiğimiz mayıs ayında Google ile özel bir yayın mutabakatı yapmıştı. Ünlü ismin canlı cümbüş alanına geçişi büyük muvaffakiyet kazandı. Ünlü YouTuber dünyanın en çok izlenen yayıncılarından biri olmaya da devam ediyor. Bakalım PewDiePie bundan sonra öteki hangi isimlerle birlikte çalışmalara imza atacak.