TOGG, Yerli Otomobil Üretim Tesisinin Son Halini Paylaştı

Türkiye’nin uzun vakittir tartıştığı sıkıntılarından bir tanesi olan yerli arabayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Arabası eser haline getirecek olan şirketler kümesi “Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu” (TOGG) tarafından yapılan açıklamalarda, Gemlik’teki üretim tesisi için çalışmaların tüm süratiyle devam ettiği tabir edildi. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda, üretim tesisinin son durumuna ait de değerlendirmelerde bulunuldu.

TOGG’un Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, üretim tesisi için 245 bin metreküp hafriyat yapıldığı söz edildi. Bu ölçü, 7 bin 630 adet konteyneri toprakla doldurmaya yetiyor. Bununla birlikte 11 olimpik havuzu dolduracak kadar dolgu ile İstanbul’dan Çanakkale’ye uzanacak kadar yer güçlendirme kolonu yapıldığı tabir edildi.

“Gövde ünitesinin temel güçlendirme çalışmalarının yüzde 90’ı tamamlandı”

TOGG tarafından yapılan açıklamalarda, Gemlik’teki üretim tesisinin son durumuna ait de açıklamalarda bulunuldu. Yetkililer, boya ve güç işlerinden sorumlu olacak ünitelerin akabinde gövde ünitelerinden sorumlu olacak üniteye ilişkin yerin güçlendirme çalışmalarının da yüzde 90’ının tamamlandığı tabir edildi. TOGG’un yaptığı paylaşıma nazaran çalışmalar, planlandığı biçimde devam ediyor üzere görünüyor.

Bu ortada her yıl düzenlenen MÜSİAD EXPO aktiflikleri, bu yıl bir unsur konut sahipliği yapıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezin’de bugün prestijiyle başlayan fuar, yerli arabaya de mesken sahipliği yapıyor. Fuar iştirakçileri, yerli arabaya dair kıymetli bileşenlere dair bilgileri, bu fuar kapsamında görebiliyorlar.

İşte TOGG’un yaptığı o paylaşıma ilişkin görüntü